Azytromycyna w dawce pojedynczej do leczenia cholery u dorosłych ad

Wykazano także, że jest skuteczny, gdy jest stosowany w pojedynczej dawce w leczeniu cholery u dzieci.11 W tym badaniu oceniliśmy równoważność w osoby dorosłe z pojedynczą dawką azytromycyny i cyprofloksacyną w dawce jednorazowej, schemat, który wcześniej wykazano jako skuteczny w leczeniu ciężkiej cholery u osób dorosłych. Metody
Badanie pacjentów i protokołu
Pacjenci zostali zapisani do Centrum Leczenia Biegunki Dhaka w ICDDR, B-Centrum Zdrowia i Badań Populacyjnych w Bangladeszu, między 11 grudnia 2002 a 2 maja 2004 r. Pacjenci kwalifikowani to mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat, którzy wodnista biegunka nie dłużej niż 24 godziny, ciężkie odwodnienie (zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia10), wysokie tempo płukania (objętość stolca, .20 ml na kilogram masy ciała podczas czterogodzinnego okresu obserwacji po wstępnym nawodnieniu) i V cholerae O1 lub O139 wyizolowane z hodowli kału lub próbki z wymazu z odbytu. Pacjenci zostali wykluczeni z badania, jeśli mieli współistniejącą chorobę lub otrzymali środek przeciwdrobnoustrojowy skuteczny w leczeniu cholery. Kobiety zostały wyłączone z badania ze względu na trudności w oddzielaniu moczu od kału i ponieważ normy społeczne utrudniają im trzymanie się z dala od swoich domów.
Zbadano kolejnych pacjentów spełniających wstępne kryteria kwalifikowalności, którzy zgłaszali się do ośrodka leczenia biegunki w Dhace od 6 rano do 6 wieczorem. Tacy pacjenci byli ponownie uwadniani w czasie od dwóch do czterech godzin i badani pod kątem zakażenia V. cholerae O1 lub O139 przy użyciu mikroskopii w ciemnym polu próbki kału. Pacjenci z przypuszczalną diagnozą cholery, którzy mieli objętość biegunek wynoszącą co najmniej 20 ml na kilogram w ciągu następnych czterech godzin, kwalifikowali się do udziału w badaniu.
Kwalifikujący się pacjenci, którzy pisemnie wyrazili zgodę na udział w badaniu zostali losowo przydzieleni, w podwójnie ślepej próbie, do otrzymania doustnie dwóch tabletek 500 mg azytromycyny i preparatu cyprofloksacyny w postaci placebo lub dwóch tabletek 500 mg cyprofloksacyny i preparat placebo z azytromycyną. (Pfizer dostarczył tabletki azytromycyny i azytromycyny placebo, a firma Square Pharmaceuticals dostarczyła cyprofloksacynę i ciprofloksacynę w tabletkach placebo, ale nie miała żadnej innej roli w projektowaniu badania, gromadzeniu danych ani interpretacji, ani pisaniu ani zatwierdzaniu manuskryptu.) Pacjenci zostali przyjęci do badania oddział ośrodka leczenia przez pięć dni. (Dni badań zostały wymienione od czasu podania pierwszej dawki badanego leku). Co sześć godzin objawy czynności życiowych, obecność wodnistego stolca (określanego jako stolec, który można było przelać) i równowaga płynów (objętość stolca, mocz, wymioty i doustne i dożylne przyjmowanie płynów). Każdego dnia po przyjęciu uzyskano historię przedziałów i przeprowadzono badania fizykalne. Nawodnienie utrzymywano za pomocą doustnego preparatu do rehydratacji na bazie ryżu, a płyny dożylne podawano tylko wtedy, gdy doustne przyjmowanie płynów było niewystarczające do utrzymania nawodnienia. Pacjenci zostali poproszeni o powrót do wizyty kontrolnej w 7 do 10 dni po wypisaniu ze szpitala w celu oceny stanu klinicznego i bakteriologicznego.
Próbka kału do izolacji V
[hasła pokrewne: cezal kraków, piramida zdrowia lublin, twp wyszków ]