Nieprawidłowy cykl menstruacyjny

Nieprawidłowości cyklu miesiączkowego, czy to pochodzenia czynnościowego, czy anatomicznego, stwarzają lekarzowi kłopotliwy wachlarz problemów klinicznych. Lekarz może napotkać problemy psychiczne pacjenta, problemy społeczne, wiele rodzajów dysfunkcji endokrynologicznych, masy miednicy lub raka. Nieprawidłowy cykl menstruacyjny przedstawia kompleksowy przegląd diagnozy i leczenia tych różnych schorzeń z perspektywy redaktorów, którzy reprezentują trzy dyscypliny medycyny: ginekologię, rodzinną praktykę i endokrynologię rozrodczą. Jedną z mocnych stron tej książki, która jest skierowana przede wszystkim do generała, jest to, że zawiera międzynarodową obsadę autorów. W dużym stopniu opiera się na praktykach przeprowadzanych w Wielkiej Brytanii, dlatego nawiązano do niektórych produktów farmaceutycznych, które nie są dostępne w Stanach Zjednoczonych. Informacje przedstawione w książce są poparte medycynami opartymi na dowodach i są dobrze znane.
Kiedy zacząłem czytać tę książkę, spodziewałem się, że będzie ona ustrukturyzowana według tradycyjnych zasad – od problemów pediatrycznych po problemy z menopauzą, lub począwszy od dyskusji na temat rozpoznawania i wykluczania problemów anatomicznych, a kończąc na dyskusji o tym, jak leczyć. problemy funkcjonalne. Jednak w całej książce autorzy podkreślają przyczyny i naturalną historię chorób, takich jak endometrioza, przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne, zespół policystycznych jajników i mięśniaki, i przedstawiają przegląd narzędzi diagnostycznych stosowanych do oceny tych problemów i ich ograniczeń. przybory. Obszerna przestrzeń poświęcona jest omówieniu współczesnych opcji chirurgicznego leczenia zaburzeń miesiączkowania; ta dyskusja zawiera przegląd wszystkich nowszych instrumentów ablacji endometrium. Wreszcie, książka jest zorganizowana pod względem przejścia życia, w tym dojrzewania, przedwczesnej niewydolności jajników, perimenopauzy i menopauzy.
Chociaż jego zawartość będzie częścią uzbrojenia każdego certyfikowanego endokrynologa z endokrynologią, książka zawiera także zwięzły przegląd oceny nieprawidłowego cyklu miesiączkowego dla lekarza pierwszego kontaktu. Dlatego polecam książkę wysoko.
Richard E. Blackwell, MD, Ph.D.
University of Alabama w Birmingham, Birmingham, AL 35233
[email protected] edu
[więcej w: kochański zięba rapala i partnerzy, uchyłek zenkera, koam skoczów ]