Marketing żywnościowy i otyłość dziecięca – kwestia polityki cd

Inni jednak mogą działać. W styczniu 2006 r. Grupy adwokackie ogłosiły proces sądowy w Massachusetts, aby zabronić Kelloggowi i Viacomowi, właścicielowi sieci telewizyjnej Nickelodeon, promowania jedzenia śmieciowego dla dzieci.5 Dziesiątki ustawodawczych stanów wprowadziły ustawy ograniczające marketing żywnościowy, a grupy rodziców i rzeczników żądają zakazy dotyczące marketingu żywności w szkołach. Wysiłki takie mogą popchnąć politykę USA w kierunku tych z co najmniej 50 innych krajów, które regulują reklamę telewizyjną skierowaną do dzieci. Australia zakazuje na przykład reklam żywności przeznaczonych dla dzieci poniżej 14 roku życia; Holandia zakazuje reklam słodyczy osobom młodszym niż 12 lat; a Szwecja zakazuje używania postaci z kreskówek do promowania żywności dla dzieci poniżej 12. Chociaż takie działania nie wyeliminowały otyłości u dzieci – stawki w tych krajach rosną, chociaż pozostają niższe niż stopa w USA – mogą one przyczynić się do spowolnienia obecnych tendencji. W przeciwieństwie do amerykańskich przepisów dotyczą tylko czasu: reklamy mogą trwać do 12 minut na godzinę w dni powszednie, ale tylko 10,5 minut na godzinę w weekendy.
Raport IOM zawiera wiele dowodów na poparcie dodatkowych działań politycznych. Uważam, że poważnie rozważam ograniczenia lub zakaz używania postaci z kreskówek, rekomendacji celebrytów, oświadczeń zdrowotnych dotyczących pakietów żywności, marketingu typu stealth i marketingu w szkołach, a także działań federalnych promujących umiejętność korzystania z mediów, lepszych posiłków szkolnych i konsumpcji. owoców i warzyw. Bez dalszych zmian w społeczeństwie takie działania mogą nie wystarczyć do zapobiegania otyłości u dzieci, ale powinny one znacznie ułatwiać rodzicom – i dostawcom usług zdrowotnych – zachęcanie dzieci do zdrowszego jedzenia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Nestle można usłyszeć na stronie www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Nestle jest profesorem żywienia, badań nad żywnością i zdrowia publicznego na New York University w Nowym Jorku.

[patrz też: argan oil wlasciwosci, operacja na zaćmę cena, gabinet psychoterapii szczecin ]
[hasła pokrewne: stollido kłodzko, każda tabletka aspiryny zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego, dyskobol szczecin ]